آرشیو تمام موزیک های فرزاد فرخ

مشاهده آرشیو
آرشیو تمام موزیک های فرزاد فرخ

فرزاد فرخ

Instagram
  • 29 آهنگ
  • 0 آلبوم
  • نام فرزاد فرخ
  • سن 32
  • تاریخ بروزرسانی بهمن ۱۸, ۲۲:۳۱

بیوگرافی

فرزاد فرخی فرد ملقب به فرزاد فرخ در تاریخ دوم بهمن سال 1368 در شیراز به دنیا آمد. پدرش شیرازی و مادرش اهل آبادان است. او دارای یک خواهر و دو برادر می باشد که همه آن ها از او بزرگتر هستند. محل زندگی اش بر خلاف جایی که به دنیا آمده، تهران بوده و چند سالی را نیز در آبادان زندگی کرده است. شاید باورتان نشود ولی فرزاد فرخ فوتبالیست بوده حتی دعوت به تیم منتخب آبادان شده بود.

فرخ در سال 1374 یعنی شش سالگی بخاطر سکته مغزی پدرش که موجب از کار افتادگی وی شده بود، با دو برادرش کار می کرد و حتی به عنوان کودک کار بوده و در دم در مدرسه ها به فروش بستنی می پرداخته است. پس از سال ها رنج بسیار پدر فرخ وقتی او 19 سال داشت فوت نمود. او مجرد بوده و تاکنون ازدواج نکرده است.

 

شروع فعالیت هنری

رفتن به کلاس گیتار در سال 1380 نقطه عطف شروع موسیقی او بود که با پس انداز 40 هزارتومن پول خود توانست یک گیتار قسطی بخرد و کار خود را با آن آغاز کند. با تحصیل در زمینه موسیقی در سال 1384 توانست حرفه ای شود تا اینکه در سال 1388 آهنگسازی را به طور کاملاً حرفه ای آغاز نمود. اولین قطعه کار فرزاد فرخ به نام (تو سرتری) در سال 1393 انتشار یافت. فرخ با راه یافتن به شرکت فرهنگی هنری آوازی نو که آقای حسن اردستانی مدیر آنجا بود و با امضای قرارداد انحصاری شروع به فعالیت کرد و تا کنون نیز در آنجا حضور دارد.

فرخ مانند محسن یگانه با گیتار خود توانسته است اثرهای هنری بسیار زیبایی خلق کند. آهنگسازی با گیتار چندی است که مورد توجه همگان قرار گرفته که این خود نقطه عطفی برای آهنگسازان حرفه ای مانند یگانه و فرخ بود تا از طریق آن معروف شوند.

علاقه وی به ترانه و ملودی همچنین ساخت موسیقی و آهنگسازی که آن را به شدت دنبال می کرد در پی این علاقه او با دوست میکس مستری که به نام امیرعلی هدایت زاده داشت در تهران، استدیوی شخصی منزل خود دو قطعه آهنگ به نام (هوای تو) و (لبخندت) را بسازد و در یکی از کانال های تلگرامی منتشر کند که باعث شهرت و محبوبیت او گردید.

آهنگ هایی زیبا که خود فرزاد فرخ نیز آن ها را دوست دارد می توان به (هوای تو)، (عشقم)، (لبخند) و … اشاره کرد

 

تشویق اطرافیان

اطرافیان فرخ با دیدن استعدادهای وی در عرصه خوانندگی او را دائماً برای خوانندگی و فعالیت در موسیقی تشویق می کردند که همین باعث شد او با شرکت در دوره های صدای سولفژ و اتمام موفقیت آمیز این دوره خوانندگی را شروع کرده و در جایگاه امروز خود قرار بگیرد.
او با اجرای آهنگ جدید با موضوعات مختلف، تنوع خوبی در دنیای موسیقی ایجاد کرده است که این امر باعث بیشتر شدن هواداران او بیش از پیش شده است.

رفتن به دوره های خارج

فرخ در دوره های تخصصی خارج از کشور شرکت کرده و به علت این که مدت زمان زیادی تحقیقات در مورد آهنگسازی و تنظیم آهنگ انجام داده برای آموزش دیدن به آنجا رفته است.

ایجاد کنسرت و دادن انرژی مثبت

فرزاد فرخ مانند محسن چاووشی دارای سبک خاصی از خوانندگی است که این باعث شده تا صدای او با ریتم متفاوتی نسبت به خواننده های دیگر، نظر هر شنوده ای را به خود جلب کند. برای همین با برگزاری کنسرت و آمدن به روی صحنه، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت. اولین برگزاری کنسرت فرخ که به طور رسمی در سال 1398 هفتم اردیبهشت در سالن همایش میلاد نمایشگاه بین المللی تهران بود، استارت خورد که نزدیک به هشت هزار تماشاگر حضور یافته بودند.
در این کنسرت، فرخ با اجرای قطعات از آلبوم (انرژی مثبت) که دارای جمله های عاشقانه مانند (حس ناب به هم هدیه بدیم)، (دوست داشتنت اندازه ندارد وقتی تمام کشور وجودم سرزمین حکمرانی توست) و (عشق ورزیدن ناب ترین حس دنیاست) بود شهرت خود را بیش از پیش کرد.
دومین کنسرت او که در بجنورد رقم خورد سومین اجرای آن لغو گردید. به گفته یکی از مسئولین در این حوزه علت لغو به دلیل رعایت نکردن نظم و شئونات اسلامی در کنسرت بوده است.
با اجرای کنسرت آنلاین در روزهای 9، 11 ، 13 فروردین سال 1399 و روحیه دادن به کادر درمانی و مردم در زمان شیوع ویروس کرونا برگزار شد که این اجرا نزدیک به سه میلیون نفر بیننده آنلاین داشته است.